Koncerty
0

Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou

Termín konání: čtvrtek, 23. listopadu od 19:00 | 450 Kč    S koncertem Vandrovali hudci 2017 vystoupí v KD Citadela ve čtvrtek 23. listopadu 2017 společně na jednom pódium Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou. Spojení těchto dvou předních uměleckých těles v devadesátých letech vyprodávalo sály a oslovilo tisíce lidí jedinečným spojením folku, […]

Termín konání:

čtvrtek, 23. listopadu od 19:00 | 450 Kč   

Vlasta Redl

S koncertem Vandrovali hudci 2017 vystoupí v KD Citadela ve čtvrtek 23. listopadu 2017 společně na jednom pódium Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou. Spojení těchto dvou předních uměleckých těles v devadesátých letech vyprodávalo sály a oslovilo tisíce lidí jedinečným spojením folku, bigbítu a lidové hudby. Byla to jedna z prvních vlaštovek hudby, které se později začalo říkat „world music“. Vzhledem k diváckému úspěchu a následnému velkému pořadatelskému zájmu se muzikanti rozhodli, že ve společných koncertech tak budou i nadále pokračovat. Nutno říci, že společné vzpomínky a specifický humor vytváří při jejich vystoupeních nezaměnitelnou atmosféru.

Hradišťan & Jiří Pavlica je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silDSC_3508ným inspiračním zdrojem byla, zejména v počátcích jeho existence, lidová tradice. Jiří Pavlica převzal Hradišťan v roce 1978. Záhy, coby renesanční osobnost, houslista, zpěvák, skladatel a muzikolog vtiskl Hradišťanu nezaměnitelnou tvář. Z folklórních kořenů postupem času vyrostlo zcela svébytné hudební těleso světového renomé. Patří k věrozvěstům world music, stylu, který překračuje přirozené žánrové a stylové hranice, stejně jako kulturní bariéry.

VlaDSC_3067sta Redl – samorostlý všeuměl (skladatel, textař a zpěvák, spisovatel, studiový hráč, aranžer, hudební režisér a producent, podílel se na téměř 60 albech, taktéž autor divadelní a filmové hudby). Jeho hudební tvorba je žánrově nevyhraněná a proto těžko definovatelná, snadno rozpoznatelný je ale jeho osobitý autorsko-aranžerský rukopis, který často kombinuje
tradiční melodické a harmonické linie moravského a slovenského folklóru s progresivními prvky současných hudebních směrů (rock, r&b, jazz, funky, blues). Na folkové scéně se objevil v roce 1983 jako kytarista a zpěvák legendární kapely AG Flek. Jeho písně začala hrát jako první vizovická kapela Fleret, spolupracoval se Slávkem Janouškem a Jaroslavem Samsonem Lenkem.  Od roku 2011 do současnosti vystupuje s proměnlivou sestavou kvalitních spoluhráčů, nazývanou Naše nová kapela.

Kromě písní z původního programu si muzikanti připravili i řadu novinek. Třináct muzikantů na pódiu znamená, že Pavlicův Hradišťan i Redlova kapela hrají v plných sestavách. Nejprve se každá skupina představí samostatně. Poté se muzikanti začnou pozvolna prolínat, aby nakonec spojili síly a vše vyvrcholilo ve společném programu čirého muzikantství, poučeného ze všech podnětných tvůrčích zdrojů, od folklóru, world music, rocku až po vážnou hudbu. Podmanivé melodie, rozmanité texty, plné sbory, skvělé instrumentální výkony, k tomu sametový alt Alice Holubové a hlavně radost z muzicírování. Tento společný a zároveň jedinečný koncert potrvá 2 – 2,5 hodiny.

Jedinečné skloubení lidové hudby, folku a bigbítu, navíc v podání vynikajících muzikantů slibuje nevšední zážitek, jak pro ty, co nostalgicky vzpomínají na 90. léta, tak pro ty, kteří Pavlicu s Rédlem uslyší poprvé.

Začátek koncertu v 19.00 hodin na Velké scéně. Vstupné v předprodeji 450,- Kč, v den konání 490,- Kč.

Sdílet můžete pomocí těchto služeb:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Vloženo uživatelem: Lenka Pecová

Komentáře: 0

Vložit komentář

Chcete se podělit o Váš názor?
Pak vložte komentář!

Facebook