Café Bar
0

Balkánský večer – film „FALSIFIKÁTOR“ [Archiv]

Komedie / Drama / Nevhodný mládeži do 12 let Srbsko / Bosna a Hercegovina / Chorvatsko Píše se rok 1968. Anđelko je ředitelem školy v městečku Dubica. Je věrným stoupencem Josipa Broze Tita a pevně věří v zářnou budoucnost Jugoslávie. Uvědomuje si sice, že všechno kolem něj nefunguje úplně ideálně, přesto nepochybuje o tom, že […]

Komedie / Drama / Nevhodný mládeži do 12 let
Srbsko / Bosna a Hercegovina / Chorvatsko

Píše se rok 1968. Anđelko je ředitelem školy v městečku Dubica. Je věrným stoupencem Josipa Broze Tita a pevně věří v zářnou budoucnost Jugoslávie. Uvědomuje si sice, že všechno kolem něj nefunguje úplně ideálně, přesto nepochybuje o tom, že se Jugoslávie stene nejlepším místem k životu na světě. Sám se snaží napravit svérazným způspoběm některé drobné dílčí chyby systému. Myslí si, že lidé jsou dobří a mají dostat šanci. Proto pro ně falšuje nejrůznější diplomy, potvrzení, maturitní vysvědčení a podobně. Důvěra v dobrotu lidí se mu jednoho dne stane osudnou, když jeho žárlivý soused udá policii, že zfalšoval diplom druhému sousedovi, se kterým mu byla jeho žena nevěrná. Musí opustit město, ale ani to není konec jeho trápení. Protože i ve vyhnanství pokračuje ve své lidumilné falsifikátorské činnosti, zatkne jej brzy policie a skončí ve vězení.

Režie: Goran Markovič
Scénář: Goran Markovič, Tihomir Stanič
Kamera: Dušan Joksimovič
Hudba: Zoran Simjanovič
Hrají: Tihomir Stanič, Branka Katič, Dragan ‚Pele‘ Petrovič, Sergej Trifunovič, Emir Hadžihafizbegović, Svetozar Cvetkovič, Bogdan Diklič, Radko Polič, Goran Navojec, Branka Šelič, Ognjen Glavonić, Jernej Sugman, Haris Burina, Bogdan Stanić, Ratko Tankosič, Anja Stanič, Dražen Pavlović, Maja Susa, Petar Mircevski.

Café Bar Citadela.  Vstupné 100 /80 Kč pro členy filmového klubu. Začátek v 18.30 hod. 

Sdílet můžete pomocí těchto služeb:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Vloženo uživatelem: Lenka Pecová

Komentáře: 0

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Facebook