Kino
0

Eric Clapton: Live at the Royal Albert Hall [Archiv]

Hudební / Velká Británie Výjimečný koncertní film Eric Clapton: Live at the Royal Albert Hall zachycuje významnou noc v životě legendárního kytaristy. Ve čtvrtek 19. listopadu od 20:30 hod. budou moci diváci prožít noc s touto žijící ikonou elektrické kytary. Koncertem, který se odehrál letos 21. května, oslavil Clapton svou sedmdesátku a 50 let na špici […]

Hudební / Velká Británie

Výjimečný koncertní film Eric Clapton: Live at the Royal Albert Hall zachycuje významnou noc v životě legendárního kytaristy.

Ve čtvrtek 19. listopadu od 20:30 hod. budou moci diváci prožít noc s touto žijící ikonou elektrické kytary.

Koncertem, který se odehrál letos 21. května, oslavil Clapton svou sedmdesátku a 50 let na špici hudebního průmyslu. Film také symbolicky připíjí na vřelý vztah hudebníka a londýnského koncertního sálu Royal Albert Hall, ve kterém Clapton jako vůbec první umělec překročil počet 200 odehraných vystoupení. Jeden z nejlepších bluesových kytaristů představí divákům svůj hudební repertoár v celé jeho šíři – od intimního klubového blues až po epické finále s hitovkami jako jsou Crossroads nebo Cocaine. Doprovodnou kapelu tvoří uznávaní hudebníci Paul Carrack, Steve Gadd, Chris Stainton, Andy Fairweather Low a Nathan East. Spolu s Claptonem zahrají ikonické skladby Layla, I Shot the Sherriff, Tears in Heaven nebo Wonderful Tonight.

Film je doplněn exkluzivním krátkým filmem s rozhovory, které vede Paul Gambaccini s Paulem Carrackem, Andym Fairweatherem Lowem, Hughem Fielderem a Paulem Sextonem.

Předpokládaná délka: 116 min. + 9 min. exkluzivních zákulisních rozhovorů

Vloženo uživatelem: Lenka Pecová

Komentáře: 0

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Facebook