Café Bar
0

Miloval jsem svou ženu [Archiv]

Romantický / Nepřístupné pro děti do 15 let Maďarsko / Německo / Itálie Holandský kapitán nákladní lodi Jakob Störr a jeho přítel se během pití vsadí, že si Jakob vezme první ženu, která vstoupí do kavárny. Takto se seznámí s rozmarnou Francouzkou Lizzy, a s tou se později ožení. Začne se rozvíjet milostný příběh protknutý […]

Romantický / Nepřístupné pro děti do 15 let
Maďarsko / Německo / Itálie

Holandský kapitán nákladní lodi Jakob Störr a jeho přítel se během pití vsadí, že si Jakob vezme první ženu, která vstoupí do kavárny. Takto se seznámí s rozmarnou Francouzkou Lizzy, a s tou se později ožení. Začne se rozvíjet milostný příběh protknutý láskou jako v pohádkách Tisíce a jedné noci. Od té chvíle do života milujícího, bolestně upřímného Störra vstoupí řada zkoušek. Prostřednictvím jeho postavy elementárním a dramatickým způsobem chápeme komplexnost, tajemnost, křehkou krásu a nepolapitelnou, nekontrolovatelnou povahu života. Režisérka Ildikó Enyedi, držitelka ceny Zlatý medvěd s nominací na Oscara za film „O těle a duši“, vychází ve svém novém filmu ze stejnojmenného románu spisovatele Milána Füsta. Tento román byl nominovaný na Nobelovu cenu za literaturu a přeložený do více než 20 jazyků.

Režie: Ildikó Enyedi
Scénář: Ildikó Enyedi
Kamera: Marcell Rév
Hrají: Léa Seydoux, Louis Garrel, Jasmine Trinca, Luna Wedler, Simone Coppo, Gijs Naber, Sergio Rubini, Josef Hader, Árpád Antolik, Beniamino Brogi.

Vloženo uživatelem: disfilm-bot

Komentáře: 0

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Facebook