Café Bar
0

Ztracené iluze [Archiv]

Drama / Historický / Nepřístupné pro mládež do 15 let Francie / Belgie Lucien je mladý neznámý básník, žijící ve Francii 19. století, který do svého bytí vkládá velké naděje a ambice. Opouští rodinnou tiskárnu v kraji, z něhož pochází, aby zkusil najít štěstí v Paříži po boku své patronky. V tomto úžasném městě se […]

Drama / Historický / Nepřístupné pro mládež do 15 let
Francie / Belgie

Lucien je mladý neznámý básník, žijící ve Francii 19. století, který do svého bytí vkládá velké naděje a ambice. Opouští rodinnou tiskárnu v kraji, z něhož pochází, aby zkusil najít štěstí v Paříži po boku své patronky. V tomto úžasném městě se brzy ocitá vydaný napospas vlastnímu osudu a postupně objevuje zákulisí světa zisku a přetvářky. Lidskou komedii, ve které je možné vše koupit či prodat: literární věhlas i tištěná média, politiku i city, pověst i duši. Lucien bude milovat, bude trpět a vystřízliví ze svých iluzí. Film je adaptací slavného románu Honoré de Balzaca.

Režie: Xavier Giannoli
Scénář: Xavier Giannoli
Kamera: Christophe Beaucarne
Hrají: Benjamin Voisin, Cécile de France, Vincent Lacoste, Xavier Dolan, Salomé Dewaels, Jeanne Balibar, Gérard Depardieu, André Marcon, Louis-Do de Lencquesaing, Jean-François Stévenin, Alexis Barbosa, Said Amadis, Szandra Deáky, Mathieu Cayrou, Raphaël Magnabosco, Michele Clément, Marie Cornillon.

Vloženo uživatelem: disfilm-bot

Komentáře: 0

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Facebook