Café Bar
0

Přednáška – Vizuální Smog ve veřejném prostoru

Termín konání: středa, 12. října od 19:00 | 70 Kč    Zveme Vás na odbornou přednášku na téma “VIZUÁLNÍ SMOG ve veřejném prostoru“, která se uskuteční ve středu 12.10.2022 od 19:00 hodin v Café Baru Citadela. Co všechno je vizuální smog, jak na nás působí a jak jej vlastně vnímáme? Všichni, kdo se zajímají o svět […]

Termín konání:

středa, 12. října od 19:00 | 70 Kč   

vizualni smog

Zveme Vás na odbornou přednášku na téma “VIZUÁLNÍ SMOG ve veřejném prostoru“, která se uskuteční ve středu 12.10.2022 od 19:00 hodin v Café Baru Citadela.

Co všechno je vizuální smog, jak na nás působí a jak jej vlastně vnímáme? Všichni, kdo se zajímají o svět a místo, ve kterém žijí, by měli zbystřit. Svět, který nás utváří, není jen životní prostředí s přírodním bohatstvím, ale také architektura, urbanismus a veřejný prostor. S rozvojem měst a zvyšujícím se počtem obyvatel rostou také nároky na reklamní prostor. Nadměrná zahlcenost způsobuje vizuální smog.

Reklama do města patří, ať se nám to líbí nebo ne. Vizuálním smogem se stává až ve chvíli, kdy nerespektuje původní architekturu a měřítko okolního prostoru, když je jí příliš na jednom místě nebo křiklavě hraje všemi barvami. Pak vytváří z města strašidelný reklamní lunapark. V současné chvíli se snaží s vizuálním smogem bojovat už i mnoho českých měst. Bude mezi ně patřit i Litvínov?

Všechna témata spojí úvodní přednáška v Café Baru Citadela, která přinese základní orientaci v problematice vizuálního smogu českých měst. Následně proběhne diskuse nad konkrétními příklady z Litvínova a probereme, jak je zde tato problematika vnímána, jak působí na nás a zda by byla vůle s tím něco dělat.

Řekneme si, co je veřejný prostor, jak ho vnímáme a proč je důležitý pro kvalitu života ve městě. Představíme si, co je reklama ve veřejném prostoru, jaké jsou její druhy a typy a kdy se z ní stává vizuální smog. Ukážeme si některá umělecká díla, která s problematikou vizuálního smogu pracují. Probereme, jak a jakými prostředky se dá s vizuálním smogem bojovat. Ukážeme si pozitivní příklady a konkrétní manuály dobré praxe z jiných měst ze světa i z domova.

Přijďte s námi zahájit první diskusi! Přednáškou provede Tereza Bonaventurová.

Vstupné 70 Kč. Vstupenky k zakoupení v pokladně Citadely s možností rezervace online na webových stránkách www.citadela-litvinov.cz nebo telefonicky na čísle 476 111 487.

Vloženo uživatelem: Lenka Pecová

Komentáře: 0

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Facebook