Ostatní akce
0

Přednáška – Architektura Josipa Plečnika [Archiv]

Zveme Vás na další odbornou přednášku, tentokrát na téma “Architektura JOSIPA PLEČNIKA“, která se uskuteční ve čtvrtek 24.11.2022 od 19:00 hodin v Café Baru Citadela. Slovinský architekt Josip Plečnik je předním představitelem moderní i klasicistní architektury, kterému se podařilo vtisknout jedinečný charakter Pražskému hradu i celé řadě dalších míst, ale také ovlivnit myšlení celé generace […]

Zveme Vás na další odbornou přednášku, tentokrát na téma “Architektura JOSIPA PLEČNIKA“, která se uskuteční ve čtvrtek 24.11.2022 od 19:00 hodin v Café Baru Citadela.

Slovinský architekt Josip Plečnik je předním představitelem moderní i klasicistní architektury, kterému se podařilo vtisknout jedinečný charakter Pražskému hradu i celé řadě dalších míst, ale také ovlivnit myšlení celé generace architektů. Část své profesní kariéry strávil v Praze, kde po sobě zanechal nesmazatelnou stopu v podobě řady jedinečných architektonických děl. Vedle slavného kostela Nejsvětějšího srdce Páně na Vinohradech se jednalo především o modernizaci a přestavbu v té době zanedbaného Pražského hradu. Mnohem méně známou je ovšem skutečnost, že Plečnik se účastnil i obnovy a přestavby lánského zámku, především jeho zahrad a dal novou podobu místním vodním prvkům.

Přednáškou provede historik architektury ZDENĚK LUKEŠ, jež je autorem a spoluautorem mnoha článků a knih, přednášek, kritických prací i učebních textů. Od začátku 90. let 20. století působí na Pražském hradě.

Vstupné 70 Kč. Vstupenky k zakoupení v pokladně Citadely s možností rezervace online na webových stránkách www.citadela-litvinov.cz nebo telefonicky na čísle 476 111 487.

Vloženo uživatelem: Lenka Pecová

Komentáře: 0

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Facebook