Café Bar
0

Odborná přednáška – Amazonie: Od mýtu k realitě [Archiv]

Zveme Vás na další odbornou přednášku, tentokrát na téma “AMAZONIE: OD MÝTU K REALITĚ “, která se uskuteční ve středu 14. 12. 2022 od 19:00 hodin v Café Baru Citadela. Amazonka. Nejmohutnější a nejdelší řeka světa se svými stovkami přítoků a jejich přítoky tvoří území pyšnící se mnoha NEJ. Největší deštný prales a nejrozmanitější ekosystém na […]

Zveme Vás na další odbornou přednášku, tentokrát na téma “AMAZONIE: OD MÝTU K REALITĚ “, která se uskuteční ve středu 14. 12. 2022 od 19:00 hodin v Café Baru Citadela.

Amazonka. Nejmohutnější a nejdelší řeka světa se svými stovkami přítoků a jejich přítoky tvoří území pyšnící se mnoha NEJ. Největší deštný prales a nejrozmanitější ekosystém na světě a domov mnoha etnických skupin s jejich svébytnou kulturou. Amazonie je opředena řadou mýtů a to jak těch prastarých, tak novodobých. Již samotný název řeky nese jméno po mytologických bytostech. Žily zde bájné Amazonky? Žijí zde gigantičtí hadi – ochránci pralesa a řek? Je Amazonie skutečně plícemi světa? Je to netknutá divočina? Je odsouzena k záhubě? Je pro ni největší hrozbou opravdu kácení? Jak dnes žijí její původní obyvatelé?

Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět autorka knihy Zdraví z pralesa antropoložka Ludmila Škrabáková, která strávila více než dva roky výzkumy v indiánských komunitách amazonské pánve.

Vstupné 70 Kč. Vstupenky k zakoupení v pokladně Citadely s možností rezervace online na webových stránkách www.citadela-litvinov.cz nebo telefonicky na čísle 476 111 487.

Vloženo uživatelem: Lenka Pecová

Komentáře: 0

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Facebook