Ostatní akce
0

Fenomén aurora borealis aneb arktické putování za polární září [Archiv]

Zveme Vás na přednášku Viléma VEVERKY s diashow na téma Arktida. Aurora borealis, český polární záře je atmosférický jev, který byl donedávna zahalen rouškou tajemství. S nástupem a rozvojem digitální fotografie vstoupil tento fenomenén ještě více do širšího povědomí, respektive si člověk dovede trochu představit oč asi v krajině jde. Nicméně zažít tento jen na vlastní […]

Zveme Vás na přednášku Viléma VEVERKY s diashow na téma Arktida.

Aurora borealis, český polární záře je atmosférický jev, který byl donedávna zahalen rouškou tajemství. S nástupem a rozvojem digitální fotografie vstoupil tento fenomenén ještě více do širšího povědomí, respektive si člověk dovede trochu představit oč asi v krajině jde. Nicméně zažít tento jen na vlastní oči, fotografovat ho, to je úplně jiný příběh, příběh, který vyžaduje nějaké úsilí či nasazení, stejně tak i vybavení. Pro mnohé je právě tento letimotiv motivací svého druhu. A tak tomu bylo při letošní cestě na sever, kdy kolega, přítel a kamarád, litvínovský patriot Emil Jeníček vyslovil toto přání – vidět a zažít na vlastní oči. Alea iacta est, dodal by klasik.
V únoru jsme tak společně odcestovali daleko za polární kruh, do Norska, konkrétně oblasti Troms a Finnmark. Aby však nedošlo k dezinterpretaci, Arktida, to není ani zdaleka “jen” polární záře. Arktida je pojem, který musí člověk zažít, prodýchat. A právě o tom bude má letošní přednáška a diashow v Litvínově.
Arktida je téma, kterému se jako fotograf věnuji komplexně již několik let. Arktida je snad i svého druhu životnÍ volba či styl.
Termín konání: pátek 12.5.2023
Čas a místo: od 19.00 hodin, Café Bar Citadela
Vstupné: 80 Kč.
Vstupenky  k zakoupení v pokladně Citadely s možností rezervace online na webových stránkách www.citadela- litvinov.cz nebo telefonicky na čísle 476 111 487. Platnost rezervace vstupenek je 7 dní od data zarezervování. Poté bude rezervace zrušena. Pokud do začátku akce zbývá méně než 7 dní, vyzvedněte si zarezervované vstupenky nejpozději v den konání akce do 45 min. před začátkem, jinak bude rezervace zrušena.

Vloženo uživatelem: Lenka Pecová

Komentáře: 0

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Facebook