Kino
0

Manželé Stodolovi

Promítáme: sobota100 Kč20. července | 21:30 | 2D | dabing Letní kino na koupališti Koldům Drama / Nevhodné mládeži do 15 let Česko / Slovensko Jaroslav a Dana jsou mladý pár, který žije v poklidné vesnici, kde se všichni obyvatelé dobře znají. S vidinou snadno získaných peněz se rozhodnou okrást jejich osamělého starého souseda, kterého […]

Promítáme:

sobota100 Kč
20. července | 21:30 | 2D | dabing

manzele_stodolovi

Letní kino na koupališti Koldům

Drama / Nevhodné mládeži do 15 let
Česko / Slovensko

Jaroslav a Dana jsou mladý pár, který žije v poklidné vesnici, kde se všichni obyvatelé dobře znají. S vidinou snadno získaných peněz se rozhodnou okrást jejich osamělého starého souseda, kterého při tom Jaroslav zabije. K jejich překvapení policie přijme násilnou smrt důchodce skoro automaticky jako nešťastnou náhodu a dál se o případ nezajímá. To Stodolovi přivede k myšlence, že senioři jsou snadnými obětmi nejen pro drobné krádeže, ale i vraždy. Není cesty zpět, Daně se zalíbila moc nad jejími oběťmi a podivný dobrodružný pocit vítězství nad policií. Jaroslav se ocitá na křižovatce, kdy má šanci od Dany odejít, ale selhává a musí čelit následkům svých i jejích zločinů. Brutální vraždy úzce souvisely s jejich vztahem, jsou obrazem závislosti a vzájemné manipulace, z nichž ani jeden nemohl vyjít vítězně.
„Stodolovi nejsou ve filmu jen vraždící monstra, to by bylo příliš jednoduché. Naznačovalo by to, že jsou totálně odlišní od nás, jiný “živočišný druh”. Ale jsou to pořád lidé. Objevili a otevřeli v sobě manipulaci, násilí, vraždu – a systém je nezastavil. Podobně jako v průběhu válečného konfliktu, kdy selžou všechny instituce a najednou je “všechno dovoleno”, se z běžných občanů stávají sadisté a vrazi“ přibližuje své hlavní postavy režisér Petr Hátle.

Vstupné 100 Kč, stejné pro všechny věkové kategorie. Vstupenky k zakoupení pouze v pokladně koupaliště, v den konání. Nelze platit poukázkami.

Režie: Petr Hátle
Scénář: Petr Hátle, Tomáš Hrubý
Kamera: Prokop Souček
Hrají: Jan Hájek, Lucie Žáčková, Barbara Lukešová, Martina Jindrová

Vloženo uživatelem: disfilm-bot

Komentáře: 0

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Facebook